Медіаграмотність: практичні навички та розвиток критичного мислення

 В читальному залі Первомайської міської центральної бібліотеки пройшло навчання медіаграмотності людей похилого віку.

Методист Кучеренко Людмила ознайомила присутніх з поняттям інформаційного суспільства, інформаційного середовища, роль  інформації, дезінформація. Переглянули відеоролик «Медіаграмотність сучасному українцю». Розібралися  з такими поняттями,  як «Джинса» та « Фейк». Подивились відеоролик «Крокодил» подискутували, чи це правдива інформація, чи фейк.  Фейки поширюються в декілька разів швидше за справжні новини. Вони не завжди зловмисні, але завжди спотворюють інформаційне середовище. Також йшла мова про потік дезінформації з боку Росії та промивання мізків і  « гібридна війна», а в умовах гібридної війни саме інформація є тим засобом, « який використовують проти нас і який ми маємо вчитися ефективно використовувати для захисту власної свідомості й можливостей».  Багато неправдивої інформації поширюється наразі в зв’язку з виборами Президента, тож до інформації потрібно підходити критично і обмірковано.

Опанування навичок медіаграмотності й розвиток критичного мислення – це не швидкий процес, тож потрібно вчитись і надалі. До уваги користувачів презентувалася викладка рекламної продукції « Медіаграмотність вимога часу»

Бібліотекар Чабан Світлана.

Один коментар до “Медіаграмотність: практичні навички та розвиток критичного мислення”

  1. Технологія «Розвиток критичного мислення» є однією з інноваційних педагогічних технологій, що відповідає вимогам Національної доктрини розвитку освіти України щодо переходу до нового типу гуманістично – інноваційної освіти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.