Тиждень національно-культурних громад «МИ ЄДИНІ»

27 лютого 2019 року до міської центральної ЦБС завітали:

об’єднана громада чехів « Нова  Богемка» – керівник Янчик Людмила Ярославівна,

громадська організація  « «Товариство польської культури імені  Яна Павла II»- керівник Качуровська Лариса Вікторівна

польська громада « Ясна Звязда» –  керівник Войтенко Аполлінарій.

Бібліограф Савва Ю. С. продемонструвала відео-кліп « Чехи в Україні» розповіла про чеські громади , які діють по всій країні.

Громада чехів  представила фото-колаж про діяльність своєї громади, розповіли історію , як чехи з’явились в Україні , представили книги про чехів в Україні. Вони активно приймають участь в фольклорних фестивалях і в Україні  і в Чехії, переможниця такого фестивалю Єва Уштан виконала чеську пісню.

Качуровська Лариса Вікторівна провела презентацію громадської організації « Товариство польської культури імені Яна Павла II». На екрані кадри про польську школу, яка діє в місті Первомайськ і з якої відбувся перший випуск учнів, про святкування національних свят, про поїздки до Польщі.

Ще про одну польську  громаду розповів Аполлінарій Войтенко « Ясна Звязда», яка займається культурно- просвітницькою діяльністю . Діяльність цієї громади  тільки розпочалась, але вже є здобутки  які про демонструвались на екрані.

Працівники бібліотеки підготували книжкову викладку « Ми єдині» де були представлено книги про чехів і поляків та національних авторів.

  Зустріч відбулася в дружній атмосфері , було цікаво дізнаватись про історію і культуру  двох народів і справді «Ми єдині».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *