МИ ЄДИНІ

«…і символ вічної дороги…»

В місті Первомайську з 25.02.2019 року відкрито тиждень національно – культурних громадських організацій міста. До читальної зали міської ЦБС першими були запрошені представники Первомайського міськрайонного благодійного фонду ромів «Ніво дром», на чолі з головою фонду Русланом Болєско.

Співробітники міської ЦБС підготували книжкову виставку та представили архівні матеріали ,газетні статті про побут та культурні традиції ромів Миколаївщини. До уваги присутніх та відвідувачів бібліотеки було запропоновано книги світових класиків, які описували яскраве і водночас драматичне життя ромського народу – твори Проспера Меріме , Олександра Пушкіна, Максима Горького, Юхима Друце та усіма знаний роман Анатолія Калініна «ЦИГАН», де в головній ролі був зайнятий  молдовський актор Міхей Волонтер та видатна наша землячка Клара Лучко.

Також присутнім було продемонстровано двадцяти хвилинний фільм «РОМСЬКА КУЛЬТУРА». Організатори зустрічі не забули і про  «Культурний і побутовий взаємовплив нацменшин та українців», «Права циган» та «Стан реалізації державної політики щодо ромів», саме ці документи і публікації викликали жваве і щире обговорення наболілих питань, що потребують вирішення ,як з боку громад, так і з боку держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.