340-ва річниця з дня народження Антоніо Вівальді

                               Анто́ніо Лучіо Віва́льді  (1678– 1741) – італійський композиторскрипальвіртуоз, римо-католицький священик, автор більш як 40 оперкантатораторій, творець жанру сольного інструментального концерту. Вважається одним з композиторів, що почали розвивати музику бароко до стилю імпресіонізму. За життя отримав широке визнання по всій Європі. Майстер ансамблево-оркестрового концерту — кончерто гроссо. Вівальді в основному відомий завдяки своїм інструментальним концертам, особливо для скрипки. Одними з найвідоміших його робіт є чотири концерти для скрипки «Чотири пори року».

Багато з його композицій написані для жіночого музичного ансамблю при монастирі лікарні милосердя «Оспедале делла П’єта» (італ. Ospedale della Pietà), де він був висвячений в сан католицького священика і працював в періоди з 1703 по 1715 і з 1723 по 1740. Також мали успіх пишні постановки опер Вівальді у ВенеціїМантуї і Відні. Після зустрічі з імператором Карлом VI Вівальді переїхав до Відня, сподіваючись на просування по службі. Однак імператор помер незабаром після прибуття Вівальді, а сам композитор помер менш ніж через рік в злиднях і був забутий аж до ХХ ст.

На при кінці  грудня   2018 року   в актовій залі Дитячої музичної школи  № 2   було проведено концерт скрипкової музики, присвячений 340-й річниці  з дня народження Антоніо Вівальді за участі учнів струнного відділу викладача Краснокутської Н.В., а саме:  Селявіна Максима, Ісаєнко Дарини, Спатарь Дарини та колишнього викладача по класу скрипки Тетяни Магдич.

Лекцію–концерт проводила викладач Бабіна Н.М., яка розповіла  біографію композитора та історію написання виконуємих творів великого майстра.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *