СЮРПРИЗ ДЛЯ ЮВІЛЯРА

26 листопада в Первомайському краєзнавчому музеї з нагоди 70-річчя вітали поета Гордія Богуна.

«…Як дельфін у рідних водах любується і радіє їх теплом, добром і ласкою, так і Гордій Богун тішиться своїм мовним багатством, прискіпливо добирає слова, щоб вони відгукнувшись на його запит, сяйнули читачеві своєю найдосконалішою гранню. Тому його поезії слід читати спокійно і вдумливо, щоб відчути і вловити той шарм, закладений автором у кожному слові. Бо у поезіях його немає зайвих слів, слів для галочки ритму. Вони у нього, як квітки у віночку : забери одну – і він блідне.»

***

В просякнутій байдужістю глуші

Воли воліють скніти в спориші,

А десь руками розтинають грати,

Коли навколо кривда й «кайдаші»…

Яка то мука не писать вірші,

Яка то мука вірші ці писати.

Десять років тому написані ці рядки… і передмова до добірки віршів у 1-му  томі літературного альманаху «Степове многоріччя» – це коротка  характеристика автора. Аби зняти інтригу зазначимо, що Гордій Богун це літературне псевдо поета з не менш знаковим прізвищем Кривоніс… Євген Прокопович.

Митець самобутній, винахідливий, глибокий, з власним поетичним почерком, але не публічний, як зараз кажуть – не медійний персонаж. Тож і вирішили його друзі по перу гідно і як на теперішні часи –  оригінально – привітати поета. Видати його книгу! До самого Дня народження ювіляра, автори сюрпризу – Олекса Різниченко – наш відомий земляк письменник та Анатолій Коваленко – відомий видавець з Врадіївки тримали інтригу з виданням збірки… лише повідомили, що 26-го листопада треба обов’язково завітати до краєзнавчого музею.

Поет  завітав… і тут його зустріли з квітами та новою книгою колеги – письменники: ветеран літературного об’єднання «ЗАЖИНОК» Григорій Іванович Усатюк з дружиною, незважаючи на похилий вік і негоду дісталися до Первомайська, Антоніна Григоренко та Юрій Островершенко від Первомайської міської ЦБС та Асоціації українських письменників, від Спілки письменників  телефонував Олекса Різниченко, Оксана Дорошенко, як організатор акції і керівник Первомайського краєзнавчого музею з колективом співробітників. Тож зустріч була камерною, по – домашньому теплою і… фаховою, як любить Ювіляр, але з чудовим сюрпризом від друзів, щирими привітаннями та цікавими спогадами про літературне життя – буття на Первомайщині, про історії  творення віршів, що увійшли до нової збірки «НА ПАГОРБАХ РОЗЧАРУВАНЬ» Гордія Богуна, і звучали в авторському виконанні.

Автор передав примірники книг до Первомайського краєзнавчого музею, Первомайської міської бібліотеки та великому сподвижнику літературного життя в нашому місті Григорію Івановичу Усатюку.

Юрій Островершенко, співробітник  Первомайської  міської ЦБС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.