VІІІ Всеукраїнський конкурс виконавців на народних інструментах «Барви Полтави»

З 24 по 25 листопада 2018 року в місті Полтава відбувся VІІІ Всеукраїнський конкурс виконавців на народних інструментах «Барви Полтави».

Треба зазначити, що цей конкурс внесений в Реєстр дитячих та юнацьких Міжнародних, Всеукраїнських мистецьких конкурсів, якими опікується Міністерство культури, тобто участь в конкурсі абсолютно безкоштовна, що на сьогодняшній день сприймається як щось фантастичне. В цьому конкурсі приймають участь як учні, так і викладачі, і в разі отримання призового місця дитиною, або самим викладачем, викладачу автоматично підвищується категорія. На конкурсі оцінють гру на таких інструментіх: гітара, домра, бандура, цимбали, сопілка, баян та акордеон.

Від ДМШ №1 в Полтаву направився «десант»  у складі:  учень 5 класу гітари Федотов Андрій, учень 6 класу гітари Ільїн Олексій та  викладач Шелест Тетяна Валентинівна.

В цьому році кількість учасників склала біля 350 солістів та близько 80 ансамблів, всі виконавці поділені на три вікові категорії. Олексій з Андрієм  змагалися у ІІІ  віковій категорії, тож були один одному конкуренти.

Особливо хочеться наголосити на складі журі, адже його представляли Метри в галузі музичного мистецтва Украни. Це: Заслужені артисти України, професори Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського Л.Кречко, В.Доценко, Д.Жаріков, Л.Мандзюк; Заслужені артисти України, професори Одеської національної  музичної академії імені А.В.Нежданової  В.Мурза, О.Хорошавіна, А.Ялоза та інші.

Дуже важко далося місце нашим конкурсанту цього року, адже  на Полтаву немає прямих маршрутів з нашого шановного міста, ані автобусів, ані поїздів. Тому вони мусили їхати до Миколаєва, а там – потягом до Полтави. Шлях забрав 19 годин та дуже зморив дітей та їх викладача, а потім протягом 9 годин учні чекали на свій виступ. В списку діти були під номером 58 та 59.

Загалом, для  Андрія це був перший серйозний конкурс, адже до цього часу він виступав лише в стінах рідної школи, а нещодавно, 25 жовтня, відбувся його перший сольний концерт, тому особливо на перемогу він не розраховував. Для Олексія – це друга спроба на цьому конкурсі, адже минулого року він вже брав участь в ньому і здобув диплом ІІІ ступеня.  Ще важче було очікування результату, адже його об’явили лише на  Гала-концерті переможців. Тим приємніший виявився результат –  Диплом Дипломанта для Андрія та Диплом ІІІ ступеня для Олексія. Треба відмітити, що гітаристам дуже скупо розподіляють місця: всього одне перше місце, два других, три третіх та два дипломанти на таку велику кількість учасників, тож і учні, і їх вчитель дуже щасливі такому результату.

Саме в день конкурсних прослуховувань викладач хлопців святкувала день народження, тож хлопці зробили своїй вчительці найцінніший подарунок.

Хочеться привітати наших переможців та побажати їм не зупинятися на досягнутому, а його викладачу – міцного здоров’я,  наснаги та творчого горіння в такій нелегкій викладацькій справі!

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *