
Прогрес йде вперед. Ми можемо знайти будь-яку інформацію, кілька разів клацнувши клавішею на телефоні, ноутбуці, будь-якому іншому електронному носії. Все менше в руках у людей стає простих паперових книг. Значить, вони скоро зникнуть або будуть зберігатися тільки в бібліотеках.
Дехто вважає, що бібліотеки – це минуле століття. Я ж переконана у протилежному. Люди цікавляться періодикою, книжковими новинками, заходами, які в нас постійно відбуваються, тим більше, що бібліотека знаходиться у центрі міста.
Наш книжковий фонд налічує майже 170 тисяч книг. Основними джерелами поповнення фонду є надходження за державною програмою «Українська книга» та дарунки користувачів. З місцевого бюджету щороку виділяється 65 тисяч грн. на підписку періодичних видань. Ми постійно організовуємо книжкові виставки, виставки плакатів, вишиванок, фото тощо.
Окрім можливості читати книги і періодику, бібліотека надає безкоштовний доступ до Інтернету. А нещодавно ми відкрили коворкінг, де кожний бажаючий може роздрукувати різні тексти, зробити ксерокопії або відсканувати фото, пошукати інформацію в Інтернеті.
В приміщенні оформлений правовий навігатор, де ви можете знайти зміни в законодавстиві. У вашому розпорядженні невеликий затишний офіс в центрі міста, комфортні робочі місця, інтернет, окрема кімната для переговорів, , можливість працювати у зручний для вас час, творча атмосфера та наша підтримка. Ми відкриті для нових ідей, реалізації сміливих амбіцій і планів, щоб забезпечити комфортне проведення часу кожного.
Ми любимо своїх користувачів, цінуємо друзів бібліотеки й постійно шукаємо нові шляхи співпраці.
У нас працює кілька клубів за інтересами: починаючи з найменших користувачів – клуб «Смайлики», молодих поетів «Пrоgект – 2018» до клубів «Ще не вечір» та людей елегантного віку «Гармонія життя».
Майже щомісяця у нас відбуваються творчі зустрічі та онлайн – зустрічі з митцями, творчими особистостями, колективами. Нашими гостями були брати Капранови, Павло Гірник, Мирослав Лазарук, Олекса Різниченко, Лоріна Лисогурська. Склалися дружні стосунки з колективом «Кум та кумасі», постійними учасниками наших заходів є колективи ЦКіД ім.Є Зарницької «Голтяни» та Хор ветеранів війни і праці.
Ми тісно співпрацюємо із закладами освіти, ЗМІ тощо.
Маємо свої сторінки на Фейбуці та сайт, де надаємо інформацію про роботу та проведення різних заходів.
У простір бібліотеки включені не тільки книги й люди, але й комп’ютери відеопроектор, та інша медіатехніка, за допомогою якої користувачеві та бібліотекару відкривається новий віртуальний простір, що значно розширює фізичні можливості приміщення бібліотеки. Таким чином бібліотечний заклад у процесі своєї еволюції долає обмеженість своїх «фізичних меж» і поєднується з єдиним світовим інформаційним простором.
В.о.директора
Первомайської міської ЦБС
Антоніна Григоренко