Поетична прогулянка осіннім парком «Осінь кличе на гостини»

               «Золота красуня-осінь-чарівниця! По землі ступає, золотом іскриться. В жовте і червоне листячко фарбує, і картини дивні навкруги малює!».

Саме такими прекрасними рядками розпочалася поетична прогулянка осіннім парком для школярів 4-Б класу початкової школи №11.

Свято осені поза межами бібліотеки організували працівники міської дитячої книгозбірні. Захід під назвою «Осінь кличе на гостини» відбувся 25 жовтня на дитячому ігровому майданчику міського парку. Разом з учнями прийшла класовод Тетяна Леонідівна Ніценко. Незважаючи на те, що вже розпочалися канікули,  діти знайшли час і залюбки взяли участь у бібліотечній поетичній прогулянці. Основна мета заходу – ознайомити учнів з творами українських дитячих поетів на тему осені, вчити бачити прекрасне у віршованих рядках, у красі навколишнього світу, виховувати любов до рідної мови.

Осінь в місті – це жовті алеї, легкий шурхіт опалого листя, позолочені крони дерев. А яка краса і тиша панують в цю пору року в міському парку! Накрапає дощик чи світить тепле сонечко-це ідеальний час для прогулянок під парасолькою або без неї. Час послухати, як шелестить пожовкле листя, відчути приємний вітерець, помилуватися яскравим вогнем різнобарв’я, і подихати терпким осіннім  повітрям. Це час для пізнання чогось нового, і саме час для свята! Неперевершена краса осінньої природи створює поетичний настрій і надихає на читання віршів.

Опинившись на ігровому дитячому майданчику, вкритому килимом золотого листя, діти ніби потрапили у чарівну казку. Знаходячись у піднесеному настрою, юні шанувальники поетичного слова уважно слухали розповідь ведучої – бібліотекаря Тетяни Романчук про чарівну пані-Осінь, про  творчість українських дитячих поетів, що оспівували у своїх віршах золоту пору року. Зазвичай діти брали участь в мовній вікторині «Доповни слово», пригадували осінні прикмети і народні свята та відгадували загадки. А потім бажаючи декламували напам’ять вірші, присвячені осені.

Особливо запам’яталося, як зворушливо  і артистично лунав   вірш Ліни Костенко «Шипшина важко віддає плоди…»у виконанні учениці Рибченко Олександра. Також натхненно  і виразно читали осінні ліричні вірші Шамхалов Ратмір,  Маліцька Надія та інші. Крім того, всі присутні із зацікавленістю ознайомилися зі стилізованою книжковою викладкою «Осінь-чарівниця», на якій були представлені кращі твори  української класичної та сучасної дитячої поезії з осінньої тематики. І,нарешті, родзинкою свята став майстер-клас з виготовлення осінньої парасольки. Просто неба відкрилася весела творча майстерня. Використовуючи природний матеріал-листя, діти залюбки приклеювали його до невеличкої парасольки. Що з цього вийшло-красномовно свідчать яскраві фото і радісні обличчя маленьких фантазерів.

А закінчилася поетична прогулянка по жовтневому казковому парку бажанням майже всіх присутніх на святі дітей стати постійними читачами дитячої книгозбірні. Бібліотечний захід на лоні осінньої природи став для них місцем зустрічі з книгою і простором цікавого, корисного, змістовного і гармонійного дозвілля.

Тетяна Романчук,

завідуюча міською дитячою бібліотекою

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *