З ПІСНЕЮ КРІЗЬ УСЮ ВІЙНУ

День визволення України від фашистських загарбників – свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

З цієї нагоди працівники міської Первомайської ЦБС підготували літературно – музичну композицію «Пісні обпалені війною» та  книжкову виставку « З піснею крізь усю війну» .

Справді в цей період поетами та композиторами було створено цілий ряд, не побоїмося слова «шедевральних» пісень, що полюбилися в народі і бійцям на передовій – додавали духу та віри…

Візьмемо будь-яку, для прикладу «Синий платочек» – одразу виникає образ знаменитої Клавдії Шульженко у колі бійців, «Смуглянка» – перед очима режисер та актор Леонід Биков з фільмом «В бой идут одни старики» або ж « Пісня про Дніпро» – і вже виникають кадри з хроніки, де на човнах і плотах бійці під гарматним вогнем форсують головну ріку України…

Організатори літературно – музичної композиції Людмила Кучеренко та Юрій Островершенко запросили первомайців до читальної зали міської Первомайської ЦБС 26 жовтня 2018 року, якраз напередодні знаменної дати.  Користувачі бібліотеки, різних вікових категорій не лише побували на заході, а й взяли активну участь…

Коли ведучі, після короткої історичної довідки про створення тієї чи іншої пісні, на екрані демонстрували кадри з воєнної хроніки, що супроводжували всі 11 представлених пісень, люди підспівували, плакали, згадуючи рідних, тих хто пережив те воєнне лихоліття. Адже, продемонстровані твори, більшості присутніх в залі знайомі з дитинства…

Зрозуміло, що ряд пісень, як наприклад «Священная война» мали ідеологічно – пропагандистське підґрунтя, аби активізувати народ для захисту Радянського Союзу. Хронікальні кадри висвітлювали страшні руйнівні наслідки Другої світової війни, тугу за домівкою, бажання солдатів повернутися  до рідних живими. Особливо це стосувалося України. Адже наша країна була атакована першою без об’яви війни та перебувала чотири роки під окупацією.

На жаль московське керівництво не зробило висновків з історії, і зараз веде не оголошену гібридну війну проти України… і цьому є беззаперечні свідчення – очі з портретів наших земляків – хлопців, які загинули в зоні АТО, віддавши свої життя за цілісність України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *