Виховна година «Батьки і діти: безконфліктне спілкування»

           «Батьки і діти-це любов і сльози, це вічне щастя і одвічний біль. Це сонце і тепло, сніги й морози, мед на вустах й на вічні рани сіль. Як на троянді -колючки і квіти, так і в житті є радість і журба. Високі мрії й дуже різні діти…Чомусь таке трапляється ,на жаль.»

Відносини між батьками і дітьми можна назвати одвічною проблемою ,яка буде завжди хвилювати людство. Адже батьки, проживши життя і набувши чималого досвіду, намагаються направити виховання своїх дітей у певне русло, при цьому не завжди враховуючи бажання дитини. У свою чергу діти, вважають себе розумними, дорослими, самостійними і не хочуть прислухатися до мудрих порад батьків. І як наслідок-виникає конфлікт поколінь.

Розуміючи важливість і актуальність цієї життєвої теми, фахівці міської дитячої бібліотеки запропонували гімназистам 7-Б класу взяти участь у виховній годині «Батьки і діти: безконфліктне спілкування». Захід відбувся 25 жовтня на базі Первомайської гімназії.

Основна мета-розширити знання дітей про способи уникнення конфліктних ситуацій в родині,виховувати почуття поваги та любові до батьків. На початку зустрічі стало зрозумілим, що тема конфліктів з найріднішими людьми не залишить байдужим нікого.Також приємним для працівників бібліотеки виявився той факт, що більшість учнів цього класу є постійними читачами дитячої книгозбірні.

Під час спілкування із школярами ведуча заходу- бібліотекар Тетяна Романчук, використовувала такі виховні прийоми як:проблемна ситуація, інтерактивна бесіда,рольова гра,інформаційна хвилинка та групові форми роботи. Діти брали активну участь в обговоренні досить складних ситуативних питань ,охоче розповідали про власні помилки в спілкуванні з батьками, з’ясовували причини конфліктів та вірно знаходили шляхи їх подолання, а також спробували надати психологічну пораду під час рольової гри «Якби психологом був я…» Виступити у ролі психолога виявив бажання Єгор Ельсон,а в ролі неслухняної доньки- Олена Артюхова. Цією грою учні переконливо засвідчили,що обов’язково треба шукати вихід з конфліктної ситуації.

Вагомим додатком зустрічі стала організована бібліотекарами тематична книжкова викладка «Книги для сімейного кола». Яскраві та змістовні видання зацікавили усіх присутніх. Виховна година пройшла в теплій, дружній атмосфері і надала можливіть підліткам відверто висловити свою думку стосовно проблем непорозуміння з батьками,а головне-визначити, що запорукою щасливої родини є вміння знаходити спільну мову та розуміти один одного. Недарма,народна мудрість каже,що щасливий той,хто щасливій у себе вдома.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *