До свята Хелловін

Хелловін – Halloween (All Hallows Evening або Beggars Night) – ніч перед Днем усіх святих. Кажуть, Хелловіну не менше двох тисяч років. Витоки це суперечливе свято бере з кельтської культури. У кельтів існували чітко визначені «початок часів року». Їх було чотири. Самайн знаменував собою прихід зими і відзначався 31 жовтня. У 7 столітті Папа Боніфацій IV затвердив 1 листопада Днем усіх святих, бажаючи відвернути англійський народ від язичницьких звичаїв. Пізніше 2 листопада стало Днем всіх душ – коли поминали всіх померлих. Однак, традиції збереглися в народній пам’яті, і перемогти їх до кінця так і не вдалося. В останні роки свято грунтовно повернулося в Європу, воно також популярне і в деяких азіатських країнах. Діти вбираються в костюми чудовиськ і ходять по сусідських будинках, виторговуючи солодощі. Також влаштовуються тематичні вечірки, феєрверки, маскаради, а в вікно виставляється порожнистий гарбуз з вирізаними очима і ротом і свічкою всередині, щоб відлякати духів. До речі, гарбуз – винахід американців. А до того в Ірландії і Шотландії страшні маски, в які потім вставляли свічки, вирізали з ріпи і картоплин, а в Англії – з буряка.

В Україні це свято також з кожним роком набуває все більшої популярності, зокрема, через яскраві традиції. Люди одягаються в страшні костюми або розмальовують обличчя на Хелловін.

Особливо це цікаво молодому поколінню, отже і нам дорослим доводиться крокувати разом з ними. Тому в дитячій художній школі було проведено майстер-клас по виготовленні  різних поробок до свята. Діти з захопленням виготовляли павучків, привидів, аплікації та інше. Атмосфера, що утворилась в колективі надихала ще на нові ідеї.

Ідея та організатор майстер-класу, викладач II категорії  дитячої художньої школи, Косовська Олена Юріївна.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.