Читають молоді!

23 червня у читальному залі Первомайської міської ЦБС, напередодні літніх канікул, відбулася зустріч молодіжного літературного угрупування «project 2018». Розпочинаючи літературні читання, співробітники читального залу, поет, Юрій Островершенко надав слово наймолодшій за віком поетці Катрусі із 11-ї школи. Вона прочитала свого не за віком дорослого і трохи сумного, філософського вірша. Вірш виявився єдиним із збережених, тому талановита дівчинка пообіцяла, що коли робитиме уроки і писатиме вірші водночас, то не кидатиме в корзину віршовані папірці, а складатиме для першої своєї збірки. Також гарну й доволі серйозну баладу прочитала і здивувала вправним віршуванням Женя із 4-ї школи, якій до вподоби лірика ХІХ ст. Нові вірші читали Артем Глушко та Ігор Пименов, для яких поезія частина життя.

Молодим людям було запропоновано оглянути виставку книг класиків світової літератури від Кура Воннегута до Геннадія Айгі. Адже поезія символізує волю думки і шляхетність духу. Недарма, носіїв вільного слова Тараса Шевченка, Гарсія Лорку, Варлаама Шаламова, Євгена Плужника, Олену Телігу та багатьох інших переслідували за всіх часів. Також юним обдаруванням було запропоновано ознайомитись з останнім числом газети ТВ «Всесвіт», в якому започатковано рубрику «Хвилина вірша», де подається один вірш класика світової літератури, а поряд вірш поета із нашого міста. Адже виявляється, що в наших митців виходить віршувати досить не погано, а іноді й надзвичайно добре. Бо ж талан дається Богом, а не місцем народження. Також модератор зустрічі Юрій Островершенко репрезентував лауреатські книги Василя Стуса та нашого Миколи Вінграновського.

Як пише місцевий поет Григорій Усатюк: «Миколо… ми – коло». В переддень молоді літературне коло поетів і друзів було щирим, теплим і талановитим. Наступна зустріч відбудеться восени, всіх молодих, вільних, обдарованих запрошуємо до бібліотеки з власними віршами у руках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *