Лауреат Національної премії імені Т.Г. Шевченка – Павло Гірник у м.Первомайську

 

Подільський поет Павло Гірник у 2009 році став лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка в галузі літератури. Цієї найвищої державної відзнаки удостоєний поет за збірку «ПОСВІТАЄТЬСЯ».

Глибокий талант, «шевченківська пристрасть», «шевченківська чистота», прозорість поетичного слова давно зробили поезію Павла Гірника відомою та неперебутньою в Україні і за її межами.

Народився Павло Гірник 30 квітня 1956 року у місті Хмельницькому в сім’ї письменника Миколи Гірника. Його мати Тамара Дмитрівна була відомим українським етнографом. Все дитинство майбутній поет провів з матір’ю в етнографічних експедиціях по Поділлю та Прикарпаттю. У1973 році закінчив середню школу №3 міста Хмельницького, потім навчався на філологічному факультеті Кам’янець-Подільського педагогічного інституту (нині університету імені М. Драгоманова), який закінчив у 1977 році. Згодом закінчив вищі літературні курси в Мосві (керівник поет Юрій Кузнецов). Однокурсниця Павла Гірника Віра Березюк згадує: «Серед філологів – україністів Гірник виділявся тим, що незмінно ходив у вишиванці, багато читав і мав власний погляд на літературу. Для Павла «КОБЗАР» завжди був найдорожчою книжкою».

У 1984 році Павла Гірника прийняли до Спілки письменників України, а 1996 року він запрошений до Асоціації українських письменників. Суспільні переміни у 80-х рр., ХХ ст. рух за українську волю, діяльність у громадській організації «СПАДЩИНА», в Товаристві української мови визначили націоналістичну позицію Павла Гірника. Власне, він став одним із фундаторів Українського народного Руху на Хмельниччині.

Павло Гірник автор дванадцяти поетичних збірок, лауреат престижних Всеукраїнських премій : імені А. Малишка за збірку «Летіли гуси», імені П. Тичини за збірку « Коник на снігу», імені П. Усенка за кращий цикл поезій у журналі «Дніпро».

25 травня Павло Гірник завітав до нашого міста і зустрівся із читачами міської бібліотеки. Зустріч присвятили пам’яті Миколи Вінграновського. Водночас письменник відвідав церку на Богополі, до якої ходили  ще дітьми М. Вінграновський та А. Антонюк. Також взяв участь у відкритті виставки «Учителю! Хто ми?», присвяченій памяті Народного художника України Андрія Антонюк. На згадку  залишив книги  своїх «ВИБРАНИХ ТВОРІВ», які щойно вийшли друком.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *