Зустріч у стилі ЕТНО «Душа як скрипка озоветься назустріч сонцю і весні»

15 лютого в читальному залі Первомайської міської централізованої бібліотечної системи відбувся незвичайний захід, бо він проходив в рамках кількох свят і культур.

15 лютого – Стрітення господнє, а в народі кажуть день зустрічі зими і весни. 16 лютого – наступає рік жовтого земляного собаки за японським календарем. Люди дуже люблять і шанують Стрітення. Цього дня у церкві святять воду та свічки. В народі казали: «Коли на Стрітення нап’ється півень із калюжі, то чекай стужі». В цей день люди закликали весну.

А як саме це робили наші предки представив колектив «Голтяночка», керівник Клавдія Прокопенко. Учасниці колективу розповідали, що цього дня люди виходили на вулицю і закликали весну: Март у хату-у-у, зима з хати-и-и. Пекли жайворонків, роздавали їх дітям, промовляючи: – Із теплого краю пташок викликаю! А діти казали: – Летів кулик із-за моря, приніс кулик десять замків. Замикай зиму, відмикай весну і тепле літо. Потім водили хороводи та топтали ряст: Топчу, топчу ряст, ряст, Бог здоров’я дасть, дасть.

По закінченню дійства в.о. директора міської ЦБС Антоніна Григоренко розповіла про рік жовтої з емляної собаки. За китайським календарем, він триватиме від 16 лютого 2018 року до 4 лютого 2019 року. Чого ж очікувати нам від року Собаки 2018? Новий рік 2018 пройде під заступництвом стихії Землі. Це обіцяє нам благополуччя, плодючість і працьовитість. Основний колір 2018 року – жовтий. Це колір гарного настрою, мудрості і неординарності. Собака – це носій чоловічої енергії Янь. Це означає, що жіноча надлишкова емоційність і непередбачуваність має поступитися прагматизму, спокою і серйозності. А ще ведуча познайомила з філософією вабі-сабі. За легендою філософія вабі-сабі зародилася в Японії завдяки чайній церемонії. Майстер Мурата Дзюко (1422-1502 рр.) один з перших почав подавати чай своїм гостям в простих чашках місцевих майстрів. Так зародилася філософія вабі- сабі. «Вабі» в перекладі означає скромна простота. «Сабі» – наліт старовини, асоціюється з неяскравістю, але з внутрішньою силою. Разом вони символізують уміння бачити красу і гармонію в простих речах, цінувати непоказну красу ( наприклад: букет нареченої з польових квітів). Особливо цінуються речі, які несуть відбиток прожитих років, свідки того, що вони передавалися з рук в руки. Також Антоніна Іванівна розповіла про скриньку своєї прабабусі Ганни, фотографію якої продемонструвала на екрані та прочитала вірш «Бабчина скринька». З історією речей, які одержані від бабусь познайомили присутніх Ільницька Алевтина Андріївна (розповіла про хустку), Прокопенко Клавдія Федорівна (презентувала рушник із старовинним орнаментом), а Замчак Надія Олександрівна пригостила всіх присутніх яблуками в тісті за рецептом своєї бабусі. Валентина Василівна Богуцька та Марія Автономівна Воробйова прочитали вірші.

На кінець всі побажали один одному миру і злагоди. Зустріч пройшла в теплій і невимушеній обстановці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.