Патріотична зустріч: «Афганістан. Обов’язок не обирають»

13 лютого у читальному залі Первомайської міської централізованої бібліотечної системи відбулася зустріч: «Афганістан. Обов’язок не обирають», присвячена Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

З цієї нагоди до бібліотеки завітали військовослужбовці з військової частини А 2183, студенти Первомайського медичного коледжу, старшокласники та активні читачі.

У цей день говорили про військові конфлікти, які виникали у світі протягом буремного ХХ ст. Згадували локальні війни, що роками тривали на території окремих держав і вшановували військових, які виконували свій обов’язок у так званих «гарячих точках»: Північні Кореї, Чехословаччині, на Кубі, у В’єтнамі, Ефіопії, Єгипті, Чилі, Анголі, Афганістані.

Перед присутніми виступали Олексій Гродецький – офіцер відділення з морально-психологічного забезпечення, воїн-інтернаціоналіст, що брав участь у військовому конфлікті у Чехословаччині – Віталій Забуранний, авторка книги про воїнів-інтернаціоналістів «Пам’ять, которой не будет конца…» – Євгенія Зінов’єва.

Організатори заходу демонстрували присутнім сюжети із документальних і художніх фільмів про локальні війни, бібліотекар Людмила Волох розповіла про уродженця м. Первомайська, підполковника, що загинув в Афганістані Андрія Суліму, а бібліотекар Світлана Чабан охарактеризувала книгу про воїнів-інтернаціоналістів Первомайщини.

У жорстоких боях і кровавих зіткненнях афганської війни загинуло 15 тисяч солдат і офіцерів колишнього Радянського Союзу. Інтернаціональний обов’язок виконало 160 тисяч українців. На завершення історик, краєзнавець і поціновувач військових пісень Ігор Крушельницький виконав декілька музичних композицій, вшановуючи доблесть і честь вітчизняного війська.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *