Про впровадження Універсальної десяткової класифікації в бібліотеках

Найповніше і найефективніше використання інформації у різних соціальних сферах можливе за правильної та чіткої організації довідково-інформаційних фондів і наявності вдало розроблених та уміло використовуваних засобів пошуку інформації. Одним із найрозповсюдженіших і найнадійніших засобів організації інформаційних фондів і пошуку в них є класифікаційні системи.

В Україні паралельно, до набуття чинності Постанови Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 р. № 177 «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації», використовувалися ці дві класифікаційні системи. Згідно з Постановою, Книжкову палату України визначено відповідальною за методичне забезпечення впровадження Універсальної десяткової класифікації. «Таблиця зіставлення індексів ББК і УДК» сприятиме переведенню та рекласифікації фондів бібліотек з однієї класифікаційної системи на іншу.

Книжкова палата України на підставі ліцензійної угоди з Консорціумом УДК розробляє і підтримує в актуальному стані таблиці УДК українською мовою. Організації, яка б проводила аналогічну роботу щодо ББК , в Україні не має.

Фахівці Книжкової палати України розробили «Таблицю зіставлення індексів ББК і УДК». Таблиця налічує понад 1200 основних класифікаційних рубрик (з урахуванням статистичних даних книжкової продукції за 5 років станом на 2015 р.), відібраних і побудованих за системою ББК (російською мовою) і зіставлених до них індексів УДК (українською мовою).

Ця таблиця значно прискорить і полегшить роботу з рекласифікації фондів, дасть змогу уникнути помилок у процесі пошуку індексів. Таблиці призначені для використання у практичній роботі бібліотеками, видавництвами, науковими, інформаційними установами.

Запрошуємо всіх фахівців, які працюють у бібліотеках закладів освіти і в публічних бібліотеках м. Первомайська відвідати Первомайську міську бібліотеку і ознайомитися із виданням та отримати необхідні консультації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.