Літературно-освітня галерея «Сильніше лихоліть земних»

Українська жінка в усі часи славилась своєю чарівною вродою, ніжністю, тендітністю. Їй присвячено багато віршів, пісень, скульптур і картин. А ще історичні джерела свідчать, що жінка завжди відзначалася самостійністю характеру, розсудливістю і розумом. Часто могла і чоловіка провчити. Крім того, українки дуже горді і волелюбні.

Саме про видатних українських жінок йшла мова під час зустрічі з учнями Первомайського професійного промислового ліцею, яка відбулася 8 лютого в прекрасному світлому теплому залі ліцею з ініціативи Первомайської міської бібліотеки. В.о. директора міської централізованої бібліотечної системи Антоніна Григоренко розповіла про видатних українок: Княгиню Ольгу, Анну Ярославівну та її доньку Едігну, яка присвятила своє життя служінню людям.

Вже в 19 років вона залишила королівський двір у Парижі і попрямувала до Києва. Та діставшись до с. Пух в Баварії (Німеччина), залишилась там, щоб лікувати людей. Не тільки їх тіла, але й душі. Звучала розповідь про Роксолану та її послідовницю Марусю Богуславку, – дружину турецького султана Османа ІІ. Коли Маруся дізналася, що в темниці довгі роки знаходяться 700 козаків-невольників, то вкравши ключі, випустила їх на волю. Козаки втекли в Україну для подальшої боротьби, а Марусю за це стратили. Подвиг дівчини-патріотки високо цінив Тарас Шевченко.

Оповідачка не оминула увагою дівчину-піснярку Марусю Чурай, яка створила незабутні пісні: «Засвіт стали козаченьки», «Ой, на горі козаки йдуть». Серед духовних скарбів України одне з провідних місць належить діячам театрального мистецтва. Це Марія Заньковецька та наша землячка Єфросинія Зарницька. Вони прославили Україну на кращих сценах європейських театрів. В історії кожної нації є особистості унікальні своєю багатогранністю, призначення яких – осмислювати історичне минуле й прокладати шлях у майбутнє.

До таких видатних постатей належить легендарна поетеса, публіцист, мислитель і громадський діяч, велика жінка України – Леся Українка. Серед визначних майстрів української поезії майорить ім’я Ліни Костенко та наших землячок Валерії Джулай і Галини Педченко.

Під час зустрічі звучали вірші Лесі Українки, Ліни Костенко та членів Літературного об’єднання «Зажинок» нашого міста. Валерії Джулай, Галини Педченко, Лоріни Лисогурської, Антоніни Григоренко. Згадувались також імена двох талановитих художниць Катерини Білокур і Марії Примаченко.

Бібліотекар читального залу Первомайської міської бібліотеки Світлана Чабан оформила пересувну книжкову виставку «Сильніше лихоліть земних» та презентувала кілька книжок про видатних жінок України.

Ми дуже вдячні директору Первомайського професійного промислового ліцею Кокоші Олександру Івановичу за надане приміщення та організацію зустрічі з педагогічним колективом і учнями ліцею.

В. о. директора Первомайської міської ЦБС Антоніна Григоренко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *