Меморіальний вечір «Крути: за Україну, за її волю!»

29 січня у читальному залі Первомайської міської централізованої бібліотечної системи відбувся меморіальний вечір «Крути: за Україну, за її волю!», присвячений 100-річчю бою під залізничною станцією Крути, що відбувся між захисниками Української Народної Республіки та більшовицькими інтервентами.

На військово-патріотичний захід завітали військовослужбовці із військової частини А 2183, старшокласники із загальноосвітніх шкіл міста, освітяни й активні читачі міської бібліотеки. Перед зібранням виступила офіцер-психолог другого підрозділу військової частини А 2183, молодший лейтенант Ольга Курдюмова, яка проаналізувала тактику ведення бою під Крутами і побажала усім миру й перемоги у військовій борні на Сході України.

Вшановуючи пам’ять про героїчну самопожертву незламних юнкерів 1-ї Київської військової школи ім. Богдана Хмельницького, бійців Студентського куреня, що складався із студентів і гімназистів, учні дитячої музичної школи № 1 Валерій Кудрявцев і Олексій Ільїн виконали музичну композицію «Фаревел». А вихованка драматичного театру «Атомс» Анна Чумак декламувала вірш «Крути». Також пролунали у бібліотечній залі і рядки із неперевершеного вірша Павла Тичини «На Аскольдовій могилі» у виконані поетеси, культурно-громадської діячки, виконуючої обов’язки директора міської ЦБС – Антоніни Григоренко.

У цей день, на вечір пам’яті завітав клірик Свято-Покровської церкви ієрей Євгеній, який відслужив літію, поминаючи у молитві тих, хто поклав своє життя на олтар Батьківщині. Отець Євгеній наголосив, що історія повторюється: сьогодні, як і сто років назад кращим синам України доводиться відстоювати право на мирне життя на своїй Богом даній землі.

Під час зустрічі організатори демонстрували документальні відеосюжети про бій під Крутами із циклу «Перемоги України» і патріотичні відеомейки про героїзм захисників Української Народної Республіки. Бібліотекар юнацького відділу Людмила Волох презентувала присутнім книгу «Бій під Крутами». У ній зібрані спогади учасників битви, яким вдалося вціліти під час воєнних дій 1917-1922 років і виїхати в еміграцію. Бібліотекар пропонувала  присутнім ознайомитися з іншими виданнями з історії України початку ХХ ст.

Під кінець означеної події організатори меморіального вечора «Крути: за Україну, за її волю!» закликали пам’ятати військову доблесть борців за українську національну ідею і бути патріотами України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *